Bezlepkove potraviny Schnitzer 

	

	
	
	

	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	
	

	
	
	
	

	

	
+421 904 580 407

Sk Cz
SCHNITZER EASTCENTRAL EUROPE Sk

Bezlepkové potraviny

Bio Canihua

Dostupnosť:

nie je skladom

Trvanlivosť:

minimálne 3 mesiace

Organic Canihua
            

Semeno rastliny mrlík bledý - Chenopodium pallidicaule, rastúcej v Peruánskych Andách. Prirodzene bezlepkové, podobné amarantu. Obsahuje 8,2mg železa na 100g, 3,3mg zinku na 100g a 246 μg (123%DDD) kyseliny listovej na 100g.

Recept: Canihua fašírky

 

Zloženie:

Canihua*
*vyprodukované v ekologickom poľnohospodárstve

Výživové údaje na 100g:
Energia 1.588kJ (377 kcal),
tuky 8,3g (z toho mastné kyseliny 1,5g),
sacharidy 55,8g (z toho cukry 3g),
vláknina 9,5g
bielkoviny 15,1g, 
soľ 0,03g
Železo 8,2mg
Kyselina listová 246 µg
Magnezium 214mg
Zinok 3,3mg

Kontrolný ústav: DE-003 | Lacon GmbH    
Upozornenia:
Skladovať v suchu a chrániť pred teplom. Po otvorení uchovávať v chlade, suchu, chrániť pred slnkom

Kus (1x500g)
Cena: 8,75 € s DPH
Balenie (6x500g)
Cena: 52,49 € s DPH

Canihua je čokoládovohnedé malé semienko z Peru. Rastlina dorastá do výšky okolo 30 cm, rastie vo výške 4000 m. a je vysoko hodnotná kvôli svojmu mimoriadnemu obsahu rastlinnej bielkoviny a balastných látok(vlákniny).

Pozoruhodný je aj obsah minerálnych látok: železo - potrebné množstvo železa v krvi zabezpečuje správne a pravidelné dýchanie, správny metabolizmus a dobrú krv. Zinok -  je dôležitý pre metabolizmus bielkovín, cukrov, hormónov a vitamínov, stabilizuje bunkové membrány. Tým nepriamo podporuje rast a hojenie kostí. Kyselina listová (kyselina folová) je základným koenzýmom metabolizmu bielkovín. Je dôležitá pre tvorbu červených krviniek, syntézu DNA (molekuly nosiacej genetickú informáciu), rast tkaniva a funkciu buniek. Okrem toho zvyšuje chuť do jedla a stimuluje tvorbu žalúdočnej kyseliny. Požiadavky v období tehotenstva sú zvýšené o 100 %, odporúča sa užívať vitamín ako doplnok. 


Tip na prípravu:

celé semená uvariť na kašu a použiť ako chutnú plnku alebo pomlieť a zamiešať do cesta na wafle, müsli, kaše alebo do nápoja.


Výrobca: Schnitzer GmbH & Co.KG  

Dovozca: Schnitzer EastCentral Europe s.r.o.

Sme tím vysoko motivovaných ľudí, ktorým záleží na tom, aby sa naši zákazníci zdravo a plnohodnotne stravovali. Ponúkame výrobky predovšetkým v bio-kvalite. V sortimente máme aj potraviny špeciálne vyvinuté pre ľudí ktorí trpia špecifickou potravinovou neznášanlivosťou. Dúfame že potraviny ponúkané našou firmou Vám budú chutiť a v jednotlivých prípadoch prispejú aj k zlepšeniu zdravotného stavu.

Presvedčte sa o kvalitách naších služieb a ponúkané výrobky Vás presvedčia o zmysle zdravého a kvalitného stravovania.
Prajeme Vám príjemny nákup.