Bezlepkove potraviny Schnitzer 

	

	
	
	

	
	
	
	
	
	
	
	
	

	
	
	

	
	
	
	

	

	
+421 904 580 407

Sk Cz
SCHNITZER EASTCENTRAL EUROPE Sk

Mlynčeky

Bio Canihua Pops

Dostupnosť:

nie je skladom

Trvanlivosť:

minimálne 1 mesiac

Bio Canihua Puffed
            

Vyrobené ako pukance s príjemnou orechovo-čokoládovou arómou. Výborne chutí v müsli, v šaláte alebo samotné.

 

Zloženie:

pufovaná Canihua*

Neobsahuje:lepok, vajcia, arašidy, sójové zrná, mlieko, orechy, pšenicu, droždie.

Obsah lepku-gluténu v produkte je nanajvýš 20mg na 1kg

*vyprodukované v ekologickom poľnohospodárstve

Výživové údaje na 100g:

Energetická hodnota 1.588 kJ (377 kcal)
bielkoviny 15,1 g
sacharidy 55,8 g(z toho cukry 3,0 g)
tuky 8,3 g(z toho mastné kyseliny 1,5 g)
vláknina 9,5 g
soľ 0,03 g
Železo: 8,2 mg (59% DDD)
Horčík: 214 mg (57% DDD)
Kyselina listová: 246 µg (123% DDD)

Upozornenia: Skladovať v suchu a chrániť pred teplom.

Kontrolný ústav: DE-003 | Lacon GmbH

Kus (1x200g)
Cena: 6,97 € s DPH
Balenie (6x200g)
Cena: 41,83 € s DPH

Canihua je čokoládovohnedé malé semienko z Peru. Rastlina dorastá do výšky okolo 30 cm, rastie vo výške 4000 m. a je vysoko hodnotná kvôli svojmu mimoriadnemu obsahu rastlinnej bielkoviny a balastných látok(vlákniny).

Pozoruhodný je aj obsah minerálnych látok: železo - potrebné množstvo železa v krvi zabezpečuje správne a pravidelné dýchanie, správny metabolizmus a dobrú krv. Zinok -  je dôležitý pre metabolizmus bielkovín, cukrov, hormónov a vitamínov, stabilizuje bunkové membrány. Tým nepriamo podporuje rast a hojenie kostí. Kyselina listová (kyselina folová) - je základným koenzýmom metabolizmu bielkovín. Je dôležitá pre tvorbu červených krviniek, syntézu DNA (molekuly nosiacej genetickú informáciu), rast tkaniva a funkciu buniek. Okrem toho zvyšuje chuť do jedla a stimuluje tvorbu žalúdočnej kyseliny. Požiadavky v období tehotenstva sú zvýšené o 100 %, odporúča sa užívať vitamín ako doplnok. Horčík - je jedným z najdôležitejších vnútrobunkových minerálov a je nenahraditeľný pre množstvo telesných funkcií, vrátane prenosu nervových impulzov, tvorby zubov a kostí a svalových sťahov. Je tiež dôležitý pre naše nervy, transportuje cukor do buniek a asistuje pri jeho premene na energiu. Podporuje aj účinok inzulínu. Vďaka nemu sa zlepšuje využitie kyslíka v bunkách. Bez horčíka nefunguje správne ani trávenie. Pomáha pri vstrebávaní vápnika, jeden bez druhého v tele nemôžu správne fungovať. Tiež pomáha udržať naše zuby zdravé, pretože chráni zubnú sklovinu a zvyšuje odolnosť voči zubným kazom. Zlepšuje aj pamäť a úsudok. Upravuje krvný tlak a pomáha zlepšovať srdečnú činnosť. S lecitínom a vitamínom B6 upravuje cholesterol, reguluje funkciu štítnej žľazy, u mužov sa podieľa na správnom fungovaní prostaty a alergikom pomáha pri precitlivenosti na alergény.

Tip na prípravu:

vhodné na priamu konzumáciu alebo ako prísada do chlebového cesta, jogurtu a rôznych plniek podľa vlastnej chuti. Zaujímavo chutí aj ako prísada do mletého mäsa alebo do fašíriek.


Krajina pôvodu: Nemecko 

Výrobca: Schnitzer GmbH & Co.KG  

Dovozca: Schnitzer EastCentral Europe s.r.o.

Sme tím vysoko motivovaných ľudí, ktorým záleží na tom, aby sa naši zákazníci zdravo a plnohodnotne stravovali. Ponúkame výrobky predovšetkým v bio-kvalite. V sortimente máme aj potraviny špeciálne vyvinuté pre ľudí ktorí trpia špecifickou potravinovou neznášanlivosťou. Dúfame že potraviny ponúkané našou firmou Vám budú chutiť a v jednotlivých prípadoch prispejú aj k zlepšeniu zdravotného stavu.

Presvedčte sa o kvalitách naších služieb a ponúkané výrobky Vás presvedčia o zmysle zdravého a kvalitného stravovania.
Prajeme Vám príjemny nákup.